Strugarki czterostronne, używane czy nowe? - w co warto zainwestować.

14.10.2020

Strugarki czterostronne, używane czy nowe? – w co warto zainwestować.

Nie ma co ukrywać, często pierwszym podstawowym kryterium przy zakupie strugarki czterostronnej jest cena. Dzięki swojej kompleksowości i wielofunkcyjności, ten sprzęt stolarski nie należy do najtańszych. Maszyna zdecydowanie dedykowana jest wieloletniej pracy o znaczącym natężeniu produkcji, dlatego też decyzja o zakupie nigdy nie jest szybka i łatwa. Warto skoncentrować się na kilku podstawowych parametrach, które z pewnością ułatwią podjęcie wyboru.

Podstawowe zalety strugarki czterostronnej

To wyjątkowo kompleksowa i uniwersalna maszyna. Jak sama jej nazwa wskazuje, podczas jednego cyklu obróbczego obrabia materiał z czterech stron, nadając mu jednocześnie odpowiednią grubość, szerokość, kształt oraz co równie istotne – poziom wygładzenia. Dzięki czemu możemy produkować elementy nie wymagające dalszej obróbki, bezpośrednio dla klienta końcowego. To znacząca oszczędność czasu pracy maszyny, pracownika, zajmowanego miejsca oraz zużywanej energii elektrycznej. W zależności od wielkości modelu oraz typu budowy, strugarki czterostronne mogą służyć do obróbki drewna litego, wielkogabarytowego oraz mokrego, ale sprawdzą się również przy mniejszym materiale oraz przy obróbce elementów drewnopochodnych. Zatem inwestycja w strugarkę czterostronną to przede wszystkim inwestycja w wydajność Twojej firmy.

Gdzie sprawdzi się strugarka czterostronna?

Od zaawansowanych parków maszynowych i linie produkcyjne, po mniejsze zakłady stolarskie. Strugarki czterostronne sprawdzą się w tartakach, na początkowym etapie obróbki drewna litego i mokrego. Znajdują też szerokie zastosowanie w zakładach zajmujących się produkcją parkietów, desek podłogowych, boazerii, listew, mebli, okien, schodów, czyli wszędzie tam gdzie liczy się wyjątkowa precyzja, powtarzalność oraz dopasowanie poszczególnych elementów do siebie. Małe zakłady stolarskie skorzystają również na oszczędności zajmowanego miejsca, gdyż dzięki czterostronnej obróbce jednocześnie, zamiast kilku maszyn, samowystarczalna jest jedna.

Strugarka używana – czy warto zakupić?

Wybór dobrej strugarki czterostronnej używanej zawsze zaczyna się od doboru godnego zaufania producenta. Solidna maszyna sprawnie działająca przez lata, to przede wszystkim ta, która pochodzi od dobrego producenta. Na rynku znajdziemy tysiące ofert używanych maszyn stolarskich, których ceny często są kilkadziesiąt procent niższe od nowej maszyny rynkowej. Jednak zakup używanej strugarki zawsze wiąże się z ryzykiem. Zwłaszcza przy tak zaawansowanej technologicznie i złożonej maszynie jak strugarka czterostronna, wiele się może zepsuć i dużo to może kosztować. Jak często i gdzie była konserwowana i serwisowana? Czy dokonywane naprawy nie pozbawiły jej gwarancji producenta? Czy użytkowana była zgodnie z przeznaczeniem i przez osoby odpowiednio wykwalifikowane? Co jeśli ulegnie awarii lub zepsuje się, jak odzyskać swoje pieniądze i czy takie sprawy są do wygrania w sądzie? Przy tak wysokich inwestycjach, odpowiednie skalkulowanie ryzyka to najważniejszy element transakcji przy zakupie używanej maszyny.

Nowa maszyna stolarska od sprawdzonego producenta – zalety

Często zestawiając cenę strugarki używanej z nową oraz okresem wieloletniej gwarancji, warunkami serwisowania, kredytowania czy leasingu, wybór nowej maszyny, w czasie, okazuje się równie atrakcyjny cenowo jak maszyny używanej, a często nawet lepszy, gdyż pozbawiony znaczącego ryzyka z jakim wiąże się zakup maszyny używanej. Jednocześnie mamy całkowitą pewność i gwarancję bezpieczeństwa co do całego cyklu życia produktu więc jeśli sami kiedyś będziemy chcieli ją sprzedać, będziemy odpowiednio prowadzić dokumentację serwisową, dokonywać przeglądów i konserwacji, tak aby już jako używaną, wystawić jako najatrakcyjniejszą i godna zaufania ofertę na rynku. Warunki kredytowania oraz leasingu są w tych czasach naprawdę bardzo dobre, a popyt na dobry surowiec oraz  drewniane produkty stale rośnie. Dużo remontujemy, kupujemy, wymieniamy. Sprzyjają temu również niskie bankowe stopy procentowe. Zatem, sprawdź – porównaj – wylicz – i zainwestuj w nową, pewną strugarkę czterostronną. W ofercie Winter Holztechnik zapewniasz sobie dodatkowo, bezpłatny transport na terenie całej Polski, szybki i solidny serwis oraz aż 5 letnią pełną gwarancję. Skontaktuj się z naszym specjalistą i wybierz najlepszy model dla Twojego zakładu.